Блог >Складські приміщення: класифікація та особливості

Складські приміщення: класифікація та особливості
07.06.2021

Складські приміщення: класифікація та особливості

Будь-який великий бізнес, що веде активну господарську або виробничу діяльність, потребує у складі своєї інфраструктури складських чи логістичних комплексів. Тому дуже важливо раціонально вирішити завдання проектування та будівництва складу. 

Склад - це будівля, споруда, призначена для приймання, розміщення і зберігання прродукції/товарів, підготовки їх до споживання і відпуску споживачу.
 

Правильно спроектований склад повинен містити:

  • грамотно розташовані зони під'їзду і паркування транспорту;

  • раціонально й ефективно спроектовані і розміщені ділянки прийому і вивантаження складської продукції;

  • чітку і зрозумілу схему розміщення товарів на стелажах всередині складського приміщення;

  • грамотно заплановані і спроектовані схеми переміщення транспортерів і навантажувачів всередині складу

Складські приміщення класифікуються за функціональним значенням, типом складських споруд, розташуванням, умовами зберігання вантажу, рівнем механізації, обсягом наданих послуг та іншими критеріями. У нашому блозі ми детально розповімо про класи складських приміщень, їх характеристики та основні вимоги до їх проектувння.

Згідно з загальноприйнятою системою класифікації, склади поділяють на шість класів: А +, А, В +, В, С, D.

Відповідність складу того чи іншого класу носить рекомендаційний характер і залежить від багатьох факторів: місце розташування; поверховість; висота; проліт; наявність інженерного обладнання (вентиляція, опалення та інше обладнання, що дозволяє створювати певні кліматичні умови); наявність охоронних систем і систем пожежогасіння, відеоспостереження; висота розташування підлог і наявність антипиловових покриттів; наявність певної кількості воріт докового типу, вантажно-розвантажувальних майданчиків, регульованих по висоті; наявність майданчиків для маневрування і стоянки вантажного та легкового автотранспорту; наявність офісних, допоміжних приміщень та будівель; наявність огорожі території з цілодобовою охороною та багато іншого.
 
Склад класу «А +» 
Складські приміщення класу "А +" - вища категорія складів відповідно до загальної класифікації. Такі приміщення відповідають найвищим вимогам складського господарства. Склад категорії "А +" свого роду президентські апартаменти серед приміщень цього призначення.
Склад класу «А +» - це сучасна прямокутна будівля одноповерхового типу, зведена з використанням сендвіч-панелей або полегшених металевих конструкцій.
 
Основні характеристики:
 
- колони відсутні або розташовані на відстані близько 12 м;
- висота стелі приблизно 13 м для розміщення 6-7 ярусів стелажів;
- бетонна підлога з додатковим протипиловим покриттям, розрахована на навантаження не менше 5 т / м2 ,висотою 1,2 м;
- опалення і регулювання температури - обов'язкові вимоги до складу класу «А»;
- пожежна сигналізація, автоматична вентиляція і протипожежна система;
- цілодобова охорона, камери спостереження, сигналізація;
- автономна котельня і електрична підстанція;
- наявність докових воріт в кількості 1 на кожні 500 м2 з майданчиками (регулюються по висоті) для вантажних-розвантажувальних робіт;
- майданчики для транспорту легкового і вантажного типу;
- логістичні склади класу «А» мають майданчики для розвороту великотонажного транспорту;
- присутня СКУД (Система контролю і управління доступом);
- територія під охороною, обгороджена, упорядкована і забезпечена освітленням (забудова 40-45%);
- присутні приміщення для працівників, послуга оренди офісу;
- забезпечені оптоволоконні комунікації, система управління професійного рівня.
 
До необов'язкових вимог до складів класу «А» відноситься наявність лінії залізничних колій безпосередньо біля території.
 
Склади класу «А»
 
Складські приміщення класу "А" відповідають високим вимогам логістики. Від складів вищого класу вони трохи відрізняються. Відмінності в основному полягають в площі самого приміщення і висоті стель. Грає роль також розташування складу щодо магістралей. Склади класу "А" - це профільні споруди, покликані забезпечити найкращі умови зберігання будь-яких типів вантажу.
 
Загальні характеристики складу «А» такі ж, як для приміщень вищого класу, за винятком декількох параметрів:
- допустимо крок колон від 9 м;
- висота стель 10 м і більше;
- територія забудована на 45-55%.
 
Не є обов'язковими автономна тепло- і електростанція, облік доступу працівників і з/д лінія. Освітлення на складі класу «А» має бути забезпечено по всій території.
 
Склади класу «B +»  
Складські приміщення класу "B +" - категорія B + об'єднує складські приміщення, споруджені або переобладнані під виконання завдань зберігання різних типів вантажів. Категорія "В +" - свого роду люкс в класифікації складських приміщень. Споруди даної категорії мають ряд переваг, таких як прийнятна вартість у поєднанні з усіма необхідними умовами складського господарства.
Відмінності між складами класу «А» і «В» невеликі, але їх необхідно враховувати при виборі місця зберігання товарів. Це одноповерхова будівля, побудована або реконструйована, яке відрізняється від попередніх категорій декількома показниками:
 
- відсутні вимоги по розташуванню колон;
- висота стелі не менше 8 метрів;
- кількість докових воріт становить 1 на 1000 м2;
- присутні розвантажувальні пандуси.
 
У даній категорії складів по класах до додаткових, але необов'язкових параметрів відносяться: СКУД, теплова і електрична підстанція, гілка з / д шляхів.
 
Склади класу «В» 
Складські приміщення класу "B" в повній мірі можна вважати оптимальним рішенням для компаній, які вміють рахувати свої гроші і в той же час користуватися благами цивілізації без непотрібних надмірностей. Зберігання вантажів на складах цієї категорії вигідно і в той же час надійно. Склади відповідають сучасним вимогам.
 Склади класу «В» - це промислова одно- або двоповерхова будівля після реконструкції. При наявності другого рівня необхідні підйомники, що витримують не менш 3 т. Цей клас складів зберігання передбачає:
- стелі заввишки від 6 м;
- заасфальтовану або забетоновану підлогу;
- систему опалення, пожежних датчиків і екстреного гасіння;
- наявність додаткових приміщень;
- розвантажувально-навантажувальні пандуси;
- територію для розвороту і відстою великовагових авто;
- охорону, сигналізацію і відеоспостереження;
- телекомунікації.
 
Склади класу «С» 
 
Складські приміщення класу "C" - це, частіше за все, утеплений ангар або капітальне виробниче приміщення, з висотою стель не менше чотирьох метрів. Будинки можуть бути будь-якої поверховості. Головне в разі багатоповерхових будівель - наявність вантажних ліфтів в необхідній кількості. Підлоги - бетонні або з асфальту, покриття відсутні. Обов'язковою умовою для складських приміщень категорії "С" є наявність воріт на нульовому рівні, для забезпечення заїзду вантажного транспорту всередину приміщення. Кліматичний і температурний режим підтримується системою опалення і вентиляцією. Підтримувана температура становить від +8 до +14 градусів за Цельсієм.
Склади цієї категорії мають, як правило, систему водопостачання і каналізації. Протипожежна безпека забезпечується пожежною сигналізацією та системою пожежогасіння. Організовується охорона периметра і контрольно-пропускний режим на території складу. Склади класу "С" знаходяться на невеликій відстані від основних автомагістралей, до них ведуть якісні дороги-сателіти, які забезпечують безперешкодний рух великовантажного транспорту. Поблизу складських приміщень є стоянки для вантажних автомобілів і місця для їх маневрування.
 
Склади класу «D»
 
Складські приміщення класу "D" - мабуть, самі невибагливі в плані вимог до їх оснащення. Під склади даної категорії використовують підвальні приміщення, об'єкти цивільної оборони, ангари, виробничі приміщення та інші нежитлові і технічні площі. Вимоги тут пред'являються мінімальні. На таких складах повинно бути освітлення, забезпечуватися постійна температура і рівень вологості. Складські приміщення повинні мати зручний для вантажного автотранспорту під'їзд і ворота для здійснення навантаження і вивантаження. Безпека забезпечується сигналізацією. Для попередження пожеж встановлюється пожежна сигналізація, система і засоби пожежогасіння. Дані склади використовуються в основному для нетривалого зберігання невеликих партій різних вантажів. Плюсом складських приміщень категорії "D" є невелика орендна плата. Складські приміщення цього класу можуть знаходитися як в межах міста, в промислових зонах, так і на достатньому видаленні від основних магістралей.
 
Якщо вам потрібен сучасний майданчик для зберігання продукції, проектувальники та архітектори "Промвестпроект" готові взятися за індивідуальне проектування складського приміщення будь-якого розміру та складності. 
При складанні проектної документації ми орієнтуємося не тільки на побажання замовників та суворо дотримуємося вимог діючих норм проектування складів, а й орієнтуємося на досвід проектування сучасних складських приміщень європейського зразка. 
Заповніть форму запиту, щоб отримати детальну інформацію щодо послуг компанії!