Блог >Проектування СТО

Проектування СТО
20.08.2021

Проектування СТО

 При проектуванні або реконструкції і організації виробничої діяльності станцій технічного обслуговування автомобілів (СТОА) керуються Нормами технологічного проектування підприємств ОНТП-АТП-СТО.

Основні принципи планувальних рішень станцій обслуговування такі ж, як і для АТП. Нижче наведені лише деякі особливості, що застосовуються при планувальних рішеннях, характерних для СТОА.

Незважаючи на різноманіття чинників, що роблять різний вплив на планування СТОА, є ряд загальних положень і вимог проектування, які слід враховувати при розробці проектів і їх планувальних рішень.

До них відносяться: розташування основних зон і виробничих ділянок підприємства в одній будівлі без поділу підприємства на дрібні приміщення; етапний розвиток СТОА, що передбачає її розширення без значних перебудов і порушення функціонування; забезпечення зручності для клієнтів шляхом відповідного розташування приміщень, якими вони користуються.

При розробці генерального плану СТО аналогічно АТП слід керуватися відповідними главами будівельних норм і правил.

На території СТОА може розташовуватися будівля (навіс) для місць самообслуговування.

У разі розміщення в комплексі станції обслуговування АЗС необхідно враховувати в загальній транспортній схемі генплану окремий транспортний потік до АЗС зі своїм паркувальним майданчиком. При цьому транспортний потік до АЗС не повинен перетинати потік заїзду та виїзду автомобілів на станцію обслуговування.

Дорожні СТОА рекомендується розташовувати в населених пунктах або в безпосередній близькості від них, що скорочує витрати на комунікації і благоустрій. Як правило, дорожні СТОА споруджуються в комплексі з АЗС.

В основі планувального рішення СТОА так само, як і для АТП, лежить схема технологічного процесу і вимоги, що пред'являються до протипожежних та санітарно-гігієнічним умовам до зон, ділянок і постам для ремонту кузовів із застосуванням зварювання.

На СТОА допускається розміщувати в одному приміщенні з постами ТО і ремонту моторний, агрегатний, механічний, електротехнічний бокси і бокс  приладів живлення.

Пости мийки автомобілів, розташовані в камерах, також допускається розмішати в приміщеннях ТО і ремонту.

На невеликих СТОА (з числом місць до 10) в приміщеннях ТО і ремонту допускається розміщувати фарбувальну камеру і бокс для ремонту кузовів із застосуванням зварювання. При цьому зазначені вище бокси повинні бути огороджені негорючими екранами висотою 1,8 м від підлоги і розташовуватися на відстані не менше 15 м від відкритих прорізів фарбувальної камери.

 При проектуванні фарбувальних боксів повинні передбачатися два приміщення одне для фарбувальних робіт і інше для підготовки фарб. На станціях обслуговування з числом боксів до 10 для розміщення фарбувального боксу допускається передбачати одне приміщення.

Основним приміщенням на СТОА є зона ТО і ремонту, яка за характером виробничого процесу повинна бути пов'язана з усіма допоміжними ділянками.

Бокси в зоні ТО і ремонту в залежності від потужності станції можуть бути універсальними або спеціалізованими по видам робіт (мастильні, діагностичні, ТО і т. Д.).

У зонах ТО і ремонту необхідно передбачати бокси для термінового обслуговування.

Місце очікування - автомобілемісце, призначене для постановки автомобілів під час очікування їм приймання-видачі, постановки на робоче місце, ремонту знятого з нього агрегату, вузла, приладу.

Робочий пост - автомобілемісце, оснащене відповідним технологічним обладнанням і призначене для виконання технічних впливів, вироблених безпосередньо на автомобілі для підтримки і відновлення його технічно справного стану і зовнішнього вигляду. Це пости мийки, діагностики, технічного обслуговування, поточного ремонту та фарбування.

Розміри зон ТО, ремонту та зберігання визначаються за методикою, зазначеною для АТП.

Практика експлуатації СТОА виробила певні планувальні рішення виходячи зі специфіки даних підприємств.

Це в першу чергу відноситься до приміщень, пов'язаних з обслуговуванням клієнів. Так, диспетчерська зазвичай розташовується поруч з ділянкою прийому і видачі автомобілів, поруч з диспетчерською і ділянкою прийому і видачі автомобілів - ділянка діагностики автомобілів, каса.

Якщо Ви маєте на меті відкрити станцію технічного обслуговування автомобілів і шукаєте підрядника для розробки її проекту, то Ви звернулиися за адресою. Ми готові здійснити проектування вашого СТО в будь-якій точці України відповідно до всіх вимог та побажань замовника.

Наші контакти: +38 068 343 70 66 +38 050 51 38 705, поштова скринька: umpp-gsat@ukr.net, адреса: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1.