Блог >Проектування шкіл та дитячих садків

Проектування шкіл та дитячих садків
19.07.2021

Проектування шкіл та дитячих садків

Нині в Україні спостерігається бум на будівництво нових житлових кварталів з покращеною інфраструктурою. Поруч з будівництвом житлового фонду все частіше зявляються об’єкти соціальної сфери – дитячі садочки, школи, спортивні комплекси.  Наявність шкіл та дитячих садів у ЖК робить житло більш привабливим для інвесторів і підвищує цінність квартир в ньому, саме тому до їх будівництва варто підходити максимально відповідально.

З 2018 року в дію вступили нові будівельні норми згідно з якими дозволено проектувати і реалізовувати дитячі дошкільні установи на перших поверхах житлових будинків, а також виконувати в якості прибудови до перших поверхів.

Згідно з нормами на кожні 1000 жителів повинно бути 38 місць у дошкільних установах і 135 місць у школах.

Які ДНЗ можуть бути розміщені у житлових будинках (до другого поверху включно): кімнати для короткострокового перебування дошкільнят (до чотирьох годин); дошкільні навчальні заклади до 80 місць (ясла, ясла-сади, дитячі садки); вбудовано-прибудовані дошкільні освітні установи до 120 місць; прибудовані до глухих торців будинків дошкільні освітні установи до 160 місць.

Особливості проектування шкіл та дитячих садів

Розробка проекту будівлі ДНЗ або школи відбувається зі строгим дотриманням державних будівельних норм та санітарних вимог таких об’єктів. Для дитячих садків встановлена поверховість не більше 3-х поверхів. Для будівництва садочків заборонено використовувати токсичні, легкозаймисті матеріали. При проектуванні важливо добре прорахувати площу ділянки будівництва, де мають розміститися ігрові та спортивні майданчики, відпочинкова зона, парковка.

Серед найважливіших особливостей проектування дитсадків та шкіл, які необхідно врахувати при їх будівництві, можна виділити наступні:

  • раціональне використання вільного простору - залишати якомога більше вільного місця;
  • суворе дотримання пожежних, будівельних та санітарних норм;
  • відстань до найближчого будівельного об'єкту повинна становити не менше 10 метрів від крайньої точки прилеглої ділянки;
  • площа прилеглої території повинна бути достатнього розміру з розрахунку 5 кв.м на одну дитину;
  • забезпечення надійного рівня шумоізоляції між навчальними класами і спортивним залом;
  • мінімальна місткість актового залу повинна бути розрахована на 25% учнів;
  • всі приміщення повинні освітлюватися від природного світла і мати додаткове освітлення.

Робочі проекти шкіл та дитячих садків підлягають обовязковій експертизі.

Ми маємо великий досвід у проектуванні шкіл та дитячих навчальних закладів та зможемо розробити проектну документацію відповідно до всіх будівельних норм та вимог. Наші контакти: +38 068 343 70 66 +38 050 51 38 705, поштова скринька: umpp-gsat@ukr.net. Наша адреса: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1.