Блог >Проектування: особливості, склад, узгодження

Проектування: особливості, склад, узгодження
24.04.2021

Проектування: особливості, склад, узгодження

Відповідно до законодавства України для того, щоб звести будівлю або споруду, перед початком будівництва необхідно розробити будівельний проект. На підставі розробленого проєкту видається дозвіл на будівництво.

Для підготовки проектної документації потрібні:

- свідоцтво права власності або договір оренди земельної ділянки;

- вихідні дані для проектування (містобудівні умови і обмеження).

Проектна документація виготовляється під нове будівництво будівель та споруд; а також для розширення (будівництво додаткових приміщень), реконструкцію та технічне переоснащення об'єктів цивільного та промислового призначення.

Право на розробку такої документації мають виключно ліцензовані проектні організації. Між замовником та проектною організацією заключається відповідний договір на на розробку проекту. Замовник у свою чергу надає перелік вихідних даних до початку виконання проектних робіт. На виконання кожного проекту  призначається головний інженер та архітектор, які ведуть розробку відповідного проекту.

Будівельний проект розробляється для будівель понад 300 м.кв. (до 300 м.кв потрібен будівельний паспорт).

До пакету проектної документації входить:

1. ескізний проект (ЕП);

2. техніко-економічне обгрунтування (ТЕО);

3. техніко-економічний розрахунок (ТЕР);

4. проект (П);

5. робочий проект (РП);

6. робоча документація (РД).

В ескізному проекті пропонуються принципові рішення містобудівних, архітектурних, художніх, функціональних, екологічних вимог за завданням на проектування, підтверджує принципову можливість створення об'єкту, визначає його вартість.

Ескізний проект затверджують в органах містобудування та архітектури, він слугує для подальшої розробки проектної документації.

Такимм чином, будівельний проект розробляється на підставі вихідних даних та завдання на проектування від замовника та узгодженого ескізного проекту.

Важливою частиною проекту є техніко-економічні показники (ТЕО) такі як площа ділянки; площа забудови; розміри об'єкта будівництва – його поверховість, висота, площа.

 До проекту також входять такі розділи, як:

- топографічний план ділянки;

- технічні умови на підключення до зовнішніх мереж;

- висновки про інженерно-геологічних умовах території;

- схема забудови (видає головний архітектор міста);

- містобудівні умови і обмеження (видаються в головному управлінні з містобудування та архітектури);

- пояснювальна записка;

- архітектурні рішення;

- генеральний план;

- кошторисна документація та інше.

 Містобудівні умови і обмеження містять вимоги щодо будівлі та її розташування на ділянці.

Погодження проекту

Готова проектна документація погоджується в різних установах:

- управлінні містобудування та архітектури, яке видає дозвіл щодо використання території;

- організаціях, відповідальних за видачу технічних умов для підключення до інженерних мереж, необхідних для життєдіяльності будівель і споруд.

Окремі розділи проекту можуть потребувати погодження у СЕС; МНС; управління екології; управління охорони праці.

Для об'єктів, що планують зводити на території об'єктів культурної спадщини або в зонах, що піддаються зсувам, додатково потрібні погодження у Спеціалізованому управлінні протизсувних підземних робіт і Управлінні охорони культурної спадщини.

Для належного проектування інженерних систем будівлі та їх підключення до інженерних мереж потрібно звернутися у відповідну організацію за отриманням технічних умов на проектування.

Експертиза проектної документації

Експертиза є завершальним етапом розробки будівельних проектів. Обов'язкову експертизу проводять для споруд 4-5 категорії складності (багатоквартирні житлові будинки, нежитлові приміщення, бізнес центри, торгові центри, автомобільні заправні станції, магазини). Експертизу здійснюють відповідні установи на підставі договору та поданого замовником проекту будівництва.  На її проведення відводиться 30 календарних днів, а аза підсумками видається письмовий звіт.

Процедура виготовлення та погодження робочої проектної документації є доволі складним та тривалим процесом.

Звернувшись у ПІ “Промвестпроект” ви уникнете зайвих витрат часу і сил. Ми здійснюємо повний цикл виготовлення та супроводу розробленого проекту під час оформлення та видачі дозвільної документації на будівництво, оперативно та за потреби вносимо правки до розроблених проектів до здачі будівельного проекту в роботу.

Спеціалісти ПІ “Промвестпроект” нададуть фахові консультації, допоможуть в оформленні та перевірці документації, а також супроводжуватимуть на всіх етапах співпраці. Звернувшись до нас, Ви гарантовано отримаєте виконання робіт в комплексі і "під ключ".