Блог >Проектування будівель і дизайн інтер'єрів аптек

Проектування будівель і дизайн інтер'єрів аптек
17.05.2021

Проектування будівель і дизайн інтер'єрів аптек

Аптеки відносяться до громадських будівель, які мають свої архітектурні та планувальні особливості. І, якщо аптечне приміщення є єдиним в населеному пункті, то рівень продажів стабільний, незалежно від його привабливості.

Що стосується великих міст, де на одній вулиці або в одному мікрорайоні розташовується кілька аптечних будівель, під час проектування необхідно враховувати фірмовий стиль і назву-бренд, щоб аптека була впізнаваною і привертала певний контингент покупців.

Особливості конструктивно-планувального рішення аптек

Незалежно від місця розташування, всі аптеки повинні відповідати законодавчим вимогам і санітарним нормам, прописаним в інструкції по санітарному режиму аптечних організацій.

У будівлі аптеки планувальним рішенням необхідно передбачити наступний набір приміщень:

-торговий зал;

-кімнату для приготування лікарських препаратів;

-комору для зберігання лікарських засобів;

-кімнату для отримання дистильованої води;

-санітарно-побутові приміщення (гардеробну, туалет, мийну, кімнату персоналу);

-кабінет завідувача.

З метою залучення клієнтів у багатьох аптеках розміщують лікарський кабінет, де можна отримати консультацію, виміряти тиск, визначити масу тіла і отримати інші послуги.

Вхід в будівлю аптеки повинен здійснюватися через тамбур довжиною не менше 120 см і шириною, як мінімум, в півтора рази більше ширини вхідних дверей. Крім головного входу, передбаченого для відвідувачів, аптека повинна мати додатковий, який використовується для прийому товару. Крім того, вхід в аптеку облаштовується пандусом з поручнями для забезпечення доступу осіб в інвалідних візках.

Всі приміщення аптеки допускається розміщувати в напівпідвалах і підвалах. Виняток становлять торговий зал і кабінет лікаря, тобто приміщення, призначені для відвідувачів.

В процесі будівництва аптек використовуються виключно сертифіковані матеріали, що забезпечують захист будівель від проникнення гризунів і комах. Забороняється використовувати порожнисті гіпсокартонні перегородки, що вбирають вологу і можуть викликати утворення цвілі.

Аптеки обладнуються системами водопостачання та каналізації, центрального опалення, електропостачання, припливно-витяжної вентиляції та іншими приладами, що забезпечують мікроклімат, необхідний для збереження лікарських препаратів. При цьому прилади температурного контролю повинні гарантувати точність показань до ± 0,5 ° С.

Установка приладів здійснюється на певній відстані від стін, достатній для вологого прибирання і дезінфекції. Розміщувати будь-яке обладнання, що не має відношення до аптечної технології, забороняється.

Особливості проектування інтер'єрів аптек

Не дивлячись на суворі санітарні норми, інтер'єр аптеки може бути привабливим і стильним. І це досягається за допомогою кольору стін, стель і підлогового покриття, оздоблювальних матеріалів, грамотно підібраною торгових меблів і застосування різноманітних освітлювальних приладів.

Кольорове рішення

На дизайн інтер'єру аптеки, як і будь-якої іншого будівлі, величезний вплив справляє вибір колірної гами. Будучи джерелом інформації, пронизаної символікою, колір здатний впливати на психічний і фізичний стан людини. А з огляду на той факт, що в аптеку звертаються люди або з власними проблемами, або з тривогою за здоров'я рідних і близьких, на колірне рішення покладається величезна відповідальність.

Найбільш прийнятними барв для аптеки є:

- жовтий із зеленим, що несуть відчуття здоров'я і радості;

- жовтий з кольором морської хвилі або бірюзовим, що викликають заспокоєння;

- зелений з білим, що асоціюють з чистотою і стриманістю;

- блакитний з білим, що несуть чистоту і прохолоду (особливо підходять для торгового залу з орієнтацією вікон на південь).

Оздоблення

При виборі оздоблювальних матеріалів враховуються санітарні вимоги, а саме:

- поверхні стель і стін повинні бути гладкими, що дозволяють здійснювати вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів;

- всі оздоблювальні матеріали повинні мати санітарно-епідеміологічні висновки та сертифікати відповідності, а також мати антистатичні властивості;

- в якості матеріалів для підлогових покриттів використовуються керамогранітна плитка, лінолеум і реалін. Більш сучасне рішення - полімерні наливні підлоги, що привертають увагу незвичайними малюнками (наприклад - зображенням логотипу аптеки).

Освітлення

За допомогою грамотно організованого освітлення можна привернути увагу клієнта: застосувати більш яскраве освітлення прилавків і стелажів, при цьому для загального освітлення торгового залу використовувати світильники, що розсіюють потоки світла. Слід уникати висвітлення з холодним кольором, що викликає почуття тривоги. А ось теплі відтінки світлового потоку створять комфортну атмосферу і затишок.

 Торгівельні меблі

Торговельне обладнання для аптек представлено вітринами для демонстрації фармпрепаратів, шафами для зберігання товарів, прилавками з повітряно-крапельним бар'єром. В залежності від побажань замовника в інтер'єрі використовують як готові меблі, так і виконані на замовлення.

Варіанти виконання можуть бути різними: з хромованих труб, скла, алюмінієвого профілю, ДСП. Стелажі і прилавки обладнають розсувними дверцятами, висувними ящиками. Дизайнери все частіше вдаються до декоративного підсвічування, яка підсилює художнє сприйняття інтер'єру.

Зробити дизайн торгового залу більш привабливим допомагає зона відпочинку для клієнтів з диваном і кріслами, обтягнутими шкірою або шкірзамінником, і журнальним столиком з маркетинговими брошурами. А ось прикрашати інтер'єри виробничих приміщень аптеки фіранками і килимами забороняється.