Блог >Проектування АЗС, АЗК

Проектування АЗС, АЗК
13.08.2021

Проектування АЗС, АЗК

Автозаправні станції є доволі специфічним видом будівель, під час проектування яких потрібно врахувати дуже багато деталей. Крім непростих процедур реєстрації підприємства АЗС, а також отримання документів на земельну ділянку під будівництво станції, непростим є також і власне проектування такого об’єкту.

”Промвестпроект” пропонує професійне проектування АЗС під ключ. Маємо значний досвід у проектуванні та технічному оснащенні автозаправок та можемо створити якісний проект, що відповідає всім будівельним нормам, вимогам та стандартам сучасних АЗС.

При проектуванні та будівництві АЗС необхідно користуватись кількома різними ДБН, які, зокрема, регулюють безпеку об’єкту.

Зокрема:

1. ДБН В.2.5-20-2018 «Інженерне обладнання будинків та споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання». Регулює проектування при новому будівництві, реконструкції, ремонті та переоснащенні наявних систем газопостачання.

2. ДБН Газопостачання (ДБН В.2.5-20:2018). Це стосується автозаправних станцій, які, окрім бензину та дизельного пального, продають ще і скраплений газ.

3. ДБН В.1.1.7-2016 Пожежна безпека об’єктів будівництва. Дуже важливо перед проектуванням АЗС уважно ознайомитись з цими нормами, тому що автозаправна станція - об’єкт пожежонебезпечний. Лише неухильне дотримання усіх норм при будівництві зробить об’єкт безпечним.

4. ДБН В.2.3-5:2018 Вулиці та дороги населених пунктів. Враховуючи особливість розміщення АЗС на вулицях міста, важливо дотримуватись даного виду норм при будівництві.

5. ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій. Дія норм поширюється на будівництво на територіях населених пунктів.

На створення автозаправних станцій також існує кілька важливих обмежень.

- заборона розміщення заправок у центральній планувальній зоні міста; 

- заборона будувати АЗС у історичній частині; 

- не можна споруджувати автозаправні станції в межах житлової забудови, а тим більше - на перших поверхах будинків. 

Завдяки  багатому досвіду ми розробляємо проекти АЗС, АЗК, АЗГС в повній відповідності з діючими нормативними документами. Це дозволяє досить швидко отримувати всі дозвільні документи на будівництво спроектованої автозаправки.

Наші контакти: +38 068 343 70 66 +38 050 51 38 705, поштова скринька: umpp-gsat@ukr.net, адреса: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1.