Блог >Перепланування та реконструкція: у чому відмінність

Перепланування та реконструкція: у чому відмінність
07.07.2021

Перепланування та реконструкція: у чому відмінність

Відповідно до законодавства України провадити комерційну діяльність в приміщеннях житлового фонду заборонено. Іншими словами, ви не зможете зареєструвати або відкрити бізнес в приміщенні, яке не відноситься до комерційної нерухомості.

Якщо ж приміщення вже переведене в нежитловий фонд, розпочинати у ньому бізнес ви все ще не можете.  Зареєструвати компанію з юридичною адресою ви зможете, проте для різного виду підприємницької діяльності існують свої стандарти. Щоб відповідати цим стандартам потрібно провести реконструкцію, а спочатку отримати дозвіл на ці будівельні роботи.

Дуже часто реконструкцію плутають з переплануванням приміщення, і в результаті  власники приміщеннь можуть мати чимало проблем з контролюючими органами.

У чому різниця між переплануванням і реконструкцією нерухомості?

Згідно державних будівельних норм існують кілька типів ремонтних робіт:

- перепланування;

- реконструкція;

- капітальний ремонт;

- нове будівництво.

 Перепланування можна виконувати без узгодження з ДАБІ. Перепланування означає проведення ремонтно-будівельних робіт без втручання в несучі елементи будівлі, загальні інженерні комунікації та фасад будівлі.

Реконструкцію, капітальний ремонт та нове будівництво в обов'язковому порядку необхідно погоджувати в ДАБІ, отримувати дозвіл на проведення робіт і, по їх завершенню, вводити об'єкт в експлуатацію. Невиконання вимог ДБН тягне за собою накладення штрафів, неможливість реєстрації нерухомості та її продажу.

Реконструкцією називаються ремонтні роботи, які супроводжуються:

- втручанням в несучі конструкції;

- втручанням в інженерні мережі;

-  зміною фасаду будівлі;

- облаштування входу;

- зміна основної та опалювальної площі;

-  збільшенням площі додаткових приміщень, за рахунок основних (житлових).

Такі будівельні роботи можна проводити тільки після отримання дозволу від органів ДАБІ, подання повідомлення про початок будівельних робіт, розробки проекту, проведення інвентаризації та оформлення нового техпаспорта БТІ, здачі об'єкта в експлуатацію після закінчення робіт.

Без узгодження реконструкції в уповноважених органах будівництва і архітектури, не можна виконувати подібного типу ремонтні роботи, так як це може призвести до накладення штрафів, забороні на проведення робіт, вимогу на відновлення колишнього стану.

Якщо Ви плануєте провести реконструкцію у належному Вам приміщені та потребуєте розробки проекту, ми радо допоможемо вам у цьому. Наші спеціалісти розроблять проект реконструкції відповідно до всіх вимог ДБН, нададуть фахову консультацію та супровід уже розробленої проектної документації, а також забезпечать професійний авторських нагляд під час процесу будівництва. Маєте запитання, телефонуйте: +38 068 343 70 66  +38 050 51 38 705